شغل، مهارت و كار شغل، مهارت و كار .

شغل، مهارت و كار

چيدن صحيح مهره ها در شطرنج

در ابتداي شروع بازي رخ ها در گوشه هاي صفحه مستقر ميشوند، سپس اسب ها در كنار رخ ها قرار مي گيرند، بعد از آن فيل ها در كنار اسب ها مي نشينند و شاه در ستونِ A و وزير در ستونِ D قرار ميگيرند و نهايتاً ۸ سرباز مدل جديد در رديف دوم قرار مي گيرند. هميشه در شروع بازي، حركت اول با مهره سفيد آغاز مي شود و اين يك امتياز براي مهره هاي سفيد محسوب مي شود.
مرحله اول: انتقال رخ هاي سفيد را با دو حركت به خانه هاي ابتدايي چيدمان مهره رخ، در شكل زير مشاهده ميكنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج-
مرحله دوم: اسب هاي سفيد را با چهار حركت به مكان هاي اوليه چيدمان مهره اسب در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج1
مرحله سوم: فيل هاي سفيد را با سه حركت به خانه هاي اوليه چيدمان مهره فيل در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج2
مرحله چهارم: وزير سفيد را با دو حركت به محل اوليه چيدمان مهره وزير در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج
مرحله پنجم: شاه سفيد را با سه حركت به خانه ي نخستين چيدمان مهره شاه در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
4چيدن مهره هاي شطرنج
مرحله ششم:  در نهايت پس از چيدمان سوارهاي شطرنج در رديف هاي اول و آخر و چيدمان پياده هاي شطرنج در مقابل آنها، ميتوانيد بازي را آغاز كنيد.

چيدن صحيح مهره ها در شطرنج


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۶:۴۹ توسط:محمدحسين موضوع:

طرز تهيه غذاي فرنگي-خارجي

طرز تهيه ساندويچ صبحانه مك دونالدنويسنده: محدثه نجف نژاد سه شنبه, 24 بهمن 1396طرز تهيه ساندويچ صبحانه مك دونالداگر بخواهم صادق باشم بايد بگويم كه همين الان كه در حال تايپ كردن هستم، مشغول خوردن يكي از اين ساندويچ ها و مدل ميوه آرايي هستم، و به محض اينكه اين مقاله را تمام كردم مقدار بيشتري از آن را درست خواهم كرد به اندازه اي كه به مدت دوهفته در فريزبراي صبحانه  داشته باشم. كاري كه در صبح انجام ميدهم اين است كه ماكروفر راروشن ميكنم و يك عدد از اين ساندويچ ها در آن قرار ميدهم، كمي آرايش ميكنم، و دخترم را از خواب بيدار ميكنم تا براي مدرسه اش لباس بپوشد، و در اين فاصله ساندويچ ما براي سرو شدن در ميز صبحانه آماده اس، به همين سادگي.مواد مورد نياز براي تهيه ي يك عدد ساندويچطرز تهيه ساندويچ  صبحانه مك دونالد
1عدد تخم مرغ
2 عدد نان تست يا نان انگليسي
1 تكه كالباس
1 تكه پنير گودا يا چدار
دربهاي بزرگ ظروف مربا
اسپري آشپزي
قدم اول:پختن تخم مرغ هاطرز تهيه ساندويچ  صبحانه مك دونالد
درب هاي مربا را به وسيله اسپري چرب كنيد و در يك تابه ي بزرگ قرار دهيد، تخم مرغ ها را درون درب ها بشكنيد و با چنگال سفيدي و زرده ي تخم مرغ را به هم بزنيد، مقداري آب دور درب ها بريزيد، و بگذاريد روي دماي معمولي پخته شوند معمولا 2 دقيقه زمان ميبرد. سپس آنها را از حرارت برداريد.
قدم دوم: جمع كردن ساندويچطرز تهيه ساندويچ  صبحانه مك دونالد
ابتدا يك تكه پنير روي نان قرار دهيد ، سپس يك عدد كالباس قرار دهيد و در آخر تخم مرغ پخته شده را بگذاريد.
قدم سوم: اجازه دهيد ساندويچ در كاغذش بخار كندقسمت مهم مزه ي ساندويچ هاي مك دونالد به اين خاطر است كه اجازه ميدهند تا چند دقيقه در كاغذ پوستي بخار كند، اگر تخم مرغ هنوز حرارت دارد لازم نيست آن را دوباره گرم كنيد اما اگر سرد شده است، ساندويچ را چند لحظه در ماكروفر قرار دهيد تا كمي حرارت به خود بگيرد، سپس 5 دقيقه به آن فرصت دهيد تا پنير كاملا آب شود، اين كار باعث ميشود تا طعم ها با هم مخلوط شود.
نكته: زماني كه آنهارا فريز ميكنيد آنها كاملا يخ ميزنند، ساندويچ را كه با كاغذ پوستي بسته بندي كرده ايد، با فويل بپوشانيد و سپس داخل فريزر قرار دهيد، و براي استفاده دوباره، آنها را در دماي 350 درجه ي فارنهايت به مدت 20 دقيقه گرم كنيد يا به هر طريقي كه راحت هستيد اين كار را انجام دهيد فقط حواستان باشد كه مركز ساندويچ يخ زده باقي نماند.

طرز تهيه غذاي فرنگي-خارجي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۵:۳۷ توسط:محمدحسين موضوع:

همه چيز درباره كونگ فو شائولين

در اين پست همه چيز را در باره تاريخچه و سبك كونگ فو شائولين براي شما توضيح مي دهيم. قبل از كاوش تاريخچه كونگ فو شائولين، مهترين نكته اين است كه بدانيم كلمه “كونگ فو” در چين به چه معناست. برخلاف نظريه رايج، اين در واقع لغتي است كه به هرگونه دستاورد فردي يا مهارت ظريفي اطلاق مي گردد كه بعد از تلاش هاي زياد به دست آمده است. بنابراين، اگر شما سخت تلاش كنيد تا يك حريف مشت زني را با يك ضربه دياگ چرخشي از پشت براندازيد، اين كار شما واقعا كونگ فو است.

علي رغم چگونگي تعريف كونگ فو در چين، اين لغت به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت تا نسبت قابل توجهي از هنرهاي رزمي چيني را توصيف كند.

مطلب مرتبط و مفيد: همه آنچه درباره كونگ فو بايد بدانيد!

بنابراين، كونگ فو شائولين به سبك هايي از هنرهاي رزمي چيني اطلاق مي گردد كه شروع شد و ادامه يافت تا صومعه و راهبان شائولين را متحد كند.

معبد شائولين

با توجه به افسانه ها، يك راهب بودايي از هند به نام بودابادرا يا باتوئو در چين، در زمان دوره سلطنت وي شمالي در سال ۴۹۵ بعد از ميلاد به چين آمده است. او در آنجا امپراطور ژياون را ملاقات كرده و مورد لطف او واقع شده است. اگرچه باتوئو فرمان امپراطوري مبني بر آموزش بودايي در بارگاه را رد كرد، اما باز هم به او زميني اعطا شد تا در آن يك معبد بنا كند. اين زمين در كوهستان سانگ (Mt. Song) قرار داشت و اين دقيقا مكاني است كه او شائولين را بنا نهاد، كه به “جنگل كوچك” ترجمه مي شود.

تمرينات كونگ فو شائولين

 

كونگ فو شائولين


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۳:۳۸ توسط:محمدحسين موضوع: