شغل، مهارت و كار شغل، مهارت و كار .

شغل، مهارت و كار

كاشت و پرورش توت فرنگي در منزل

در اين پست با كمك ۴ درس بصورت فيلم آموزشي رايگان، روش اصولي كاشت و پرورش توت فرنگي در منزل را بصورت كامل با زبان فارسي به شما آموزش مي دهيم. طريقه ي نگهداري و كاشت توت فرنگي مهارت هاي خاص خودش را دارد اين دروس بصورت گلچين شده در جهت آموزش اصولي كاشت و پرورش توت فرنگي در منزل براي شما تهيه و گردآوري شده است كه مي توانيد آنها را دانلود كرده و با رعايت نكات اساسي، به درستي اين گياه يرخاصيت را پرورش داد.
مقدمه :

بوته توت فرنگي گياه علفي چند ساله , متعلق به خانواده گل سرخيان و بومي جنگلهاي اروپاست كه گونه وحشي آن داراي گل و برگ هاي كوچك ميباشد. اگر موفق شويد اين گياه را بطرز صحيح بكاريد و مراقبت هاي لازم را به عمل آوريد و همچنين رقم هاي مناسب را براي كاشتن انتخاب نماييد ميتوانيد تا بيست تن در هكتار محصول برداشت كنيد . نشاء اين گياه را بايد از موسسات مورد اطمينان تهيه و دقت نمود كه آلوده به بيماري هاي گياهي به ويژه بيماري هاي ويروسي نباشد .

كاشت و پرورش توت فرنگي در منزل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۵:۲۰ توسط:محمدحسين موضوع:

آموزش نقاشي سه بعدي

در پست هاي قبلي  دانلود رايگان ۱۰ درس بسيار كاربردي و مهم آموزش نقاشي رنگ روغن (مبتدي-پيشرفته) را در اختيار شما قرار داديم. در اين مطلب گرايش نسبتا جديد نقاشي سه بعدي را در هنر با كمك چندين ويديو كه از اينترنت براي شما گلچين كرده ايم بطور پراكنده آموزش مي دهيم. سعي كرده ايم كه نكات مهم تر را براي شما آماده كنيم.
نمونه ويديوي آموزشي و تصاوير دروس :نمونه اي از اين ويديوها را در زير مي بينيد (البته ويديوهايي كه دانلود مي كنيد، از كيفيت بالاتري برخوردار هستند):

آموزش نقاشي سه بعدي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۴:۴۳ توسط:محمدحسين موضوع:

ساخت گل كريستالي در منزل

شما مي توانيد با استفاده از چند وسيله ساده گلهاي فوق العاده زيبا و متنوع به دلخواه خودتان درست نماييد. اين گلها را ميتوانيد به صورت شاخه اي يا قاب در منزل درست كرده و براي تزيين منزل استفاده نماييد. گل هاي كريستالي قابل شست و شو هستند. همچنين تنوع مدل و رنگ بندي اين گلها بسيار است و شما ميتوانيد با كمك آنها منزل تان را به زيبايي تزيين كنيد. سعي كنيد حتما خودتان در منزل اين گلها را درست كنيد.

ساخت گل كريستالي در منزل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۳:۵۷ توسط:محمدحسين موضوع:

برنامه تغذيه بدنسازي

ما چند متغير از هر رژيم غذايي را بسته به وزن شما وترجيحا به‌صورت وعده‌هاي غذايي متناوب طراحي كرده‌ايم. مردم دنيا معمولاً از طريق تنوع غذايي نتايج بهتري در بدن‌سازي مي‌گيرند.

به خاطر داشته باشيد كه چربي براي بالانس شدن با كالري دماي بدنتان را پايين مي‌آورد و در مقابل كالري‌ها از بين مي‌روند. متغيرها زيادي در تعيين كالري از روي وزن بدن نقش دارند. حالت وراثت، جنسيت و ميزان فعاليت‌هاي بدني متغيرهايي هستند كه در هر فردي متفاوت است. به‌عنوان مثال ما براي يك مرد ۸۰ تا ۹۰ كيلويي، در سه وعده غذايي، برنامه زير را پيشنهاد مي‌كنيم:

وعده اول

 • ۵۰ گرم جو دوسر
 • يك عدد موز
 • دو عدد تخم مرغ كامل
 • ۳۰ گرم پودر پروتئين
 • ۱۰۰ گرم توت يخ زده يا خشك
 • ۲۵۰ سي‌سي آب
 • ۳ گرم كراتين
 • ۲ فنجان، چاي سبز
 • يك عدد قرص مولتي ويتامين
 • ۳ گرم روغن ماهي

برنامه تغذيه بدنسازي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۳:۱۶ توسط:محمدحسين موضوع:

آموزش تكنيك هاي MMA براي كاراته

۱-ضربات مشت

http://cdn.karatebyjesse.com/wp-content/uploads/mma_oliver_jesse_enkamp_1.jpg

مهم‌ترين سلاح براي يك رزمي كار

رزمي كار بايد فاصله را تنظيم كرده حريف را دور نگه دارد و ضربه قدرتي را با دست عقب بزند. اين ممكن است شبيه فن كيزامي زوكي از كاراته باشد اما مثل آن نيست. يك حركت درست ايستادن پشت شانه هاو استفاده از پاها براي هل دادن مشت به سمت صورت حريف است بطوريكه وزن شما روي پايتان باشد. اين مي‌تواند يك حركت دوتايي باشد (بدن-دست، دست-بدن).

اگر شما باكساني مبارزه مي‌كنيد كه حركات زيادي را پرتاب مي‌كنند شما ضربه دستشان را نگاه كنيد حركت اغلب براي پوشش دست استفاده مي‌شود. به سمت پشت حريف دستتان را بچرخانيد تا ضربه پا را به حداقل برسانيد.

۲-هوك هدايت شده

اين يك حركت K.O معمول در بوكس مي‌باشد و نه در كاراته مدرن. چرا؟ زيرا در بيشتر تورنمنت‌هاي كاراته شما ضربه هوك را نمي‌بينيد (بله اين حركت در بيشتر كاتاها بر ضد بدن وجود دارد). شما مي‌توانيد نيروي زيادي را براي اجراي يك هوك صحيح با استفاده از تمام نيروي ران و مفاصل تان بكار بريد. اين يك حمله اضافه به سر هست وقتي با يك مرحله از درگيري با حريف تركيب مي‌شود. شما بايد از خطرات پرتاب پانچ‌ها به‌طرف يك بوكسر يا رزمي كار آگاه باشيد.

 

آموزش تكنيك هاي MMA براي كاراته


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۲:۴۴ توسط:محمدحسين موضوع:

آموزش سرمه دوزي ترمه

در اين پست با كمك ۶ درس بصورت فيلم آموزشي رايگان، هنر سرمه دوزي روي پارچه ترمه را بصورت كامل با زبان فارسي به شما آموزش مي دهيم. اين دروس بصورت گلچين شده از بهترين و كاربردي ترين آموزش هاي سرمه دوزي براي شما تهيه و گردآوري شده است كه مي توانيد آنها را دانلود كرده و از اين آموزش ها استفاده لازم را ببريد.

مقدمه:

آيا با هنر سرمه دوزي آشنايي داريد ؟ هنر سرمه دوزي، دوخت انواع مليله فلزي سرمه ( مليله فلزي ) از الياف طلا و نقره كه تابيده و فنري شده بر روي پارچه ي ترمه مي باشد. الياف طلايي و نقره اي سرمه به علت درخشندگي خاصي كه دارد مورد توجه هنردوستان ايراني و خارجي مي باشد. اين هنر زيبا و فاخر از گذشته هاي خيلي دور تاكنون در ايران وجود داشته است. زمان رواج اين نوع هنر را مي توان دوره اشكانيان دانست. 

 

آموزش سرمه دوزي ترمه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۵۲:۰۶ توسط:محمدحسين موضوع:

ساخت آب و شيشه در پلاگين وي ري

متريال الماس و كريستال :

در اول كار تيك USE INTERPOLATION رابزنيد تا نويز كمتري داشته باشدو سپس از قسمت FOG و همچنين reflect ميتوانيد رنگ الماس را تغيير دهيد . براي اينكه بتوانيد شكست نور در الماس يا كريستال را رندر بگيريد بايد نورپردازي مناسبي داشته باشيد البته شكست نور و انتخاب تيك ABBE NUMBER مدت زمان رندر را طولاني ميكند.

متريال-الماس

 

ساخت آب و شيشه در پلاگين وي ري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۵:۰۶ توسط:محمدحسين موضوع:

سايت هاي معماري و دكوراسيون داخلي

۱- سايت http://www.archdaily.com/  

در حوزه رشته ي معماري وب سايت هاي زيادي وجود دارد اما بزرگ ترين و پربيينده ترين وب سايت معماري دنيا، وب سايت آرك ديل مي باشد در طي ۱۰ سال، خدمات زيادي به جامعه ي معماري دنيا نموده است. از جمله ي اين خدمات انتشار بيش از بيست هزار مقاله و خبر در زمينه ي معماري بوده است.  سايت آرك ديلي فارسي ، بزرگترين منبع ترجمه شده سايت ArchDaily  با هدف ارتقا علمي دانش پژوهان در ايران شكل گرفته است.سايت بسيار مفيدي كه در تمام موضوعات و عناوين طراحي و معماري، آثار معماران و دانشجويان را همراه با تحليل ها و نقدهاي مفيد ارائه مي كند. هم چنين كتاب ها و منابع تخصصي معماري را معرفي كرده و بعضا در اختيار دانشجويان قرار مي دهد. از ديگر امكانات سايت فيلم هاي آموزشي و يا مراحل طراحي و ساخت پروژ هاي معماري است كه به نوبه خود در به روز كردن دانش معماري بسيار مفيد است.

 

سايت-خارجي۰۱

۲- سايت http://bustler.net/

اين سايت معروف خارجي همانند ديگر سايت هاي مطرح دنيا به معرفي و انجام پروژه هاي بزرگ ساختماني مي پردازد.

سايت

 

سايت هاي معماري و دكوراسيون داخلي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۴:۳۳ توسط:محمدحسين موضوع:

نكات مهم خريد پيانو ديجيتال

انواع پيانو

 • پيانو ديواري 
 • پيانو اسپينت
 • پيانو كنسول
 • پيانوي بزرگ

نحوه ي كار با پيانو

پيانو توسط ضربه نوك انگشتان نواخته مي‌شود و براي نواختن دست را بلند مي كنيد و سپس فرود مي آوريد و با نوك انگشت مورد نظر ضربه مي‌زنيد. آموزش سنتور-محل قرارگيري انگشتان دو دست روي كليدهاي پيانو در نواختن آن اهميت دارد.نوازنده بايد خود محل قرارگيري انگشتان را روي كليدهاي پيانو با توجه به نوع نت‌هاي موجود در آهنگ تشخيص دهد و گاهي نوازنده جاي دو دستهايش را روي كليدهاي پيانو با هم عوض مي‌كند و گاهي بدون نواختن كليد پيانو با انگشتان شست دو دستش از ساير انگشتهايش استفاده مي‌نمايد.

پيانو ديجيتال چيست؟

پيانوهاي ديجيتال ابزارهايي الكترونيكي هستند كه بر مبناي باز پخش صداي پيانو ضبط شده (كه در حافظه‌ي آنها جاي داده شده است) كار مي‌كنند. دانلود كتاب بير- تعداد كلاويه ها در پيانوهاي ديجيتال بين ۶۱ تا ۸۸ كليد است ولي از چكش، سيم و بسياري از اجزاي متحرك كه در پيانوهاي آكوستيك يافت ميشود خبري نيست.

نكته ي مهم : براي خريد پيانو اول آن را ارزيابي كنيد و بعد آن را بخريد 

براي ارزيابي پيانو ديجيتال  موارد زير را حتما رعايت كنيد:

۱- كمي دور تراز پيانو بايستيد و از شخصي بخواهيد تا چند دقيقه با آن بنوازد

۲- صداي پيانو را به كمترين مقدار كاهش دهيد اگر صداي كليد ها خيلي بلند بودآن را نخريد.

۳-كليد ها را بدون اينكه به سمت پايين فشار دهيد با كمك انگشت شست و نشانه به سمت چپ و راست حركت دهيد ميزان جابجايي كليد به طرفين بايد بسيار ناچيز باشد و كليد ها با دو كليد جانبي خود برخوردي نداشته باشند.

۴-بايد توجه كنيد كه آيا كليد ها به ضربه حساس هستند يا نه

۵-وقتي كلاويه ها را به سمت پائين فشار مي دهيد كمي مقاومت احساس مي كنيداين مقاومت به هنگام بالا آمدن كليد نيز بايد احساس شود اما نه به اندازه ي زمانيكه كليد را به سمت پائين فشار مي دهيم.

۶- به اين نكته هم توجه كنيد كه صداي پيانو چقدر طول مي كشد.

نكات مهم خريد پيانو ديجيتال


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۱۸:۲۵ توسط:محمدحسين موضوع:

تاريخچه كامل موسيقي ايراني

تاريخچه ي موسيقي بعد از اسلام به اين چند دوره برمي گردد.

 • دوره خلفا
 • تيموريان و ايلخانيان
 • صفويه
 • قاجاريه

تاريخچه ي موسيقي سنتي در ايران

اصطلاح «خنياي باستاني ايراني» حروف نويسي خالص كلمات ايراني است كه ترجمه آن عبارت از«موسيقي ايران باستان» و يا به عبارت ديگر «موسيقي سنتي ايران» است. اين اصطلاح ايراني امروزه بخوبي قابل درك است ولي در مقايسه با اصطلاح پر مصرف «موسيقي اصيل» كه معناي آن نيز همان است، به ندرت استفاده مي‌شود. انيميشن آموزنده كودك-اصطلاح «خنياي باستاني ايراني» يك اصطلاح مربوط به عصر پس از هخامنشيان مي‌باشد. ارسي (فارسي) زبان مورد استفاده در دادگاه‌ها بهمراه زبان پهلوي، زبان رسمي دوران امپراطوري ساساني (۶۴۲-۲۲۴ ميلادي) بوده و در برگيرنده اكثريت همان كلمات و همان گرامر زبان پهلوي بوده‌است. بنابر اين كلمه مورد استفاده براي موسيقي در دوران ساساني و در دوران ناب فارسي معاصر در واقع كلمه ‘خنيا مي‌باشد. ولين سيستم موزيكال خاور ميانه كه با نام سلطنتي خسرواني شناخته مي‌شود را ابداع نموده و آن را به شاه خسرو (خسروان) تقديم نمود.

در موسيقي سنتي هفت دستگاه به نام هاي زير وجود دارد. 

 • شور
 • سه گاه
 • همايون
 • ماهور
 • چهارگاه
 • نوا
 • راست پنجگاه

هفت آوازي كه در موسيقي داريم :

 • بيات كرد (كرد بيات):آثاري كه در اين آواز خوانده شده اند، آنقدر محدودند كه هيچ وقت تا به حال هيچ آلبوم كاملي از بيات كرد ساخته نشده. اين آواز هم زيرمجموعه دستگاه شور به حساب مي آيد.
 • بيات اصفهان:آواز گوشه هاي غمگيني دارد اما غم و حزن و اندوه آواز دشتي متفاوت است
 • دشتي:دشتي هميشه پاي ثابت عزاداري ها بوده و هست
 • بيات ترك:اين آواز يكي از زيرمجموعه هاي دستگاه شور است
 • افشاري:اين آواز هم يكي از زيرمجموعه هاي دستگاه شور است

تاريخچه كامل موسيقي ايراني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۱۶:۴۸ توسط:محمدحسين موضوع: