اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
 شغل، مهارت و كار شغل، مهارت و كار .

شغل، مهارت و كار

ساخت آب و شيشه در پلاگين وي ري

متريال الماس و كريستال :

در اول كار تيك USE INTERPOLATION رابزنيد تا نويز كمتري داشته باشدو سپس از قسمت FOG و همچنين reflect ميتوانيد رنگ الماس را تغيير دهيد . براي اينكه بتوانيد شكست نور در الماس يا كريستال را رندر بگيريد بايد نورپردازي مناسبي داشته باشيد البته شكست نور و انتخاب تيك ABBE NUMBER مدت زمان رندر را طولاني ميكند.

متريال-الماس

 

ساخت آب و شيشه در پلاگين وي ري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۵:۰۶ توسط:محمدحسين موضوع:

سايت هاي معماري و دكوراسيون داخلي

۱- سايت http://www.archdaily.com/  

در حوزه رشته ي معماري وب سايت هاي زيادي وجود دارد اما بزرگ ترين و پربيينده ترين وب سايت معماري دنيا، وب سايت آرك ديل مي باشد در طي ۱۰ سال، خدمات زيادي به جامعه ي معماري دنيا نموده است. از جمله ي اين خدمات انتشار بيش از بيست هزار مقاله و خبر در زمينه ي معماري بوده است.  سايت آرك ديلي فارسي ، بزرگترين منبع ترجمه شده سايت ArchDaily  با هدف ارتقا علمي دانش پژوهان در ايران شكل گرفته است.سايت بسيار مفيدي كه در تمام موضوعات و عناوين طراحي و معماري، آثار معماران و دانشجويان را همراه با تحليل ها و نقدهاي مفيد ارائه مي كند. هم چنين كتاب ها و منابع تخصصي معماري را معرفي كرده و بعضا در اختيار دانشجويان قرار مي دهد. از ديگر امكانات سايت فيلم هاي آموزشي و يا مراحل طراحي و ساخت پروژ هاي معماري است كه به نوبه خود در به روز كردن دانش معماري بسيار مفيد است.

 

سايت-خارجي۰۱

۲- سايت http://bustler.net/

اين سايت معروف خارجي همانند ديگر سايت هاي مطرح دنيا به معرفي و انجام پروژه هاي بزرگ ساختماني مي پردازد.

سايت

 

سايت هاي معماري و دكوراسيون داخلي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۴۴:۳۳ توسط:محمدحسين موضوع:

نكات مهم خريد پيانو ديجيتال

انواع پيانو

 • پيانو ديواري 
 • پيانو اسپينت
 • پيانو كنسول
 • پيانوي بزرگ

نحوه ي كار با پيانو

پيانو توسط ضربه نوك انگشتان نواخته مي‌شود و براي نواختن دست را بلند مي كنيد و سپس فرود مي آوريد و با نوك انگشت مورد نظر ضربه مي‌زنيد. آموزش سنتور-محل قرارگيري انگشتان دو دست روي كليدهاي پيانو در نواختن آن اهميت دارد.نوازنده بايد خود محل قرارگيري انگشتان را روي كليدهاي پيانو با توجه به نوع نت‌هاي موجود در آهنگ تشخيص دهد و گاهي نوازنده جاي دو دستهايش را روي كليدهاي پيانو با هم عوض مي‌كند و گاهي بدون نواختن كليد پيانو با انگشتان شست دو دستش از ساير انگشتهايش استفاده مي‌نمايد.

پيانو ديجيتال چيست؟

پيانوهاي ديجيتال ابزارهايي الكترونيكي هستند كه بر مبناي باز پخش صداي پيانو ضبط شده (كه در حافظه‌ي آنها جاي داده شده است) كار مي‌كنند. دانلود كتاب بير- تعداد كلاويه ها در پيانوهاي ديجيتال بين ۶۱ تا ۸۸ كليد است ولي از چكش، سيم و بسياري از اجزاي متحرك كه در پيانوهاي آكوستيك يافت ميشود خبري نيست.

نكته ي مهم : براي خريد پيانو اول آن را ارزيابي كنيد و بعد آن را بخريد 

براي ارزيابي پيانو ديجيتال  موارد زير را حتما رعايت كنيد:

۱- كمي دور تراز پيانو بايستيد و از شخصي بخواهيد تا چند دقيقه با آن بنوازد

۲- صداي پيانو را به كمترين مقدار كاهش دهيد اگر صداي كليد ها خيلي بلند بودآن را نخريد.

۳-كليد ها را بدون اينكه به سمت پايين فشار دهيد با كمك انگشت شست و نشانه به سمت چپ و راست حركت دهيد ميزان جابجايي كليد به طرفين بايد بسيار ناچيز باشد و كليد ها با دو كليد جانبي خود برخوردي نداشته باشند.

۴-بايد توجه كنيد كه آيا كليد ها به ضربه حساس هستند يا نه

۵-وقتي كلاويه ها را به سمت پائين فشار مي دهيد كمي مقاومت احساس مي كنيداين مقاومت به هنگام بالا آمدن كليد نيز بايد احساس شود اما نه به اندازه ي زمانيكه كليد را به سمت پائين فشار مي دهيم.

۶- به اين نكته هم توجه كنيد كه صداي پيانو چقدر طول مي كشد.

نكات مهم خريد پيانو ديجيتال


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۱۸:۲۵ توسط:محمدحسين موضوع:

تاريخچه كامل موسيقي ايراني

تاريخچه ي موسيقي بعد از اسلام به اين چند دوره برمي گردد.

 • دوره خلفا
 • تيموريان و ايلخانيان
 • صفويه
 • قاجاريه

تاريخچه ي موسيقي سنتي در ايران

اصطلاح «خنياي باستاني ايراني» حروف نويسي خالص كلمات ايراني است كه ترجمه آن عبارت از«موسيقي ايران باستان» و يا به عبارت ديگر «موسيقي سنتي ايران» است. اين اصطلاح ايراني امروزه بخوبي قابل درك است ولي در مقايسه با اصطلاح پر مصرف «موسيقي اصيل» كه معناي آن نيز همان است، به ندرت استفاده مي‌شود. انيميشن آموزنده كودك-اصطلاح «خنياي باستاني ايراني» يك اصطلاح مربوط به عصر پس از هخامنشيان مي‌باشد. ارسي (فارسي) زبان مورد استفاده در دادگاه‌ها بهمراه زبان پهلوي، زبان رسمي دوران امپراطوري ساساني (۶۴۲-۲۲۴ ميلادي) بوده و در برگيرنده اكثريت همان كلمات و همان گرامر زبان پهلوي بوده‌است. بنابر اين كلمه مورد استفاده براي موسيقي در دوران ساساني و در دوران ناب فارسي معاصر در واقع كلمه ‘خنيا مي‌باشد. ولين سيستم موزيكال خاور ميانه كه با نام سلطنتي خسرواني شناخته مي‌شود را ابداع نموده و آن را به شاه خسرو (خسروان) تقديم نمود.

در موسيقي سنتي هفت دستگاه به نام هاي زير وجود دارد. 

 • شور
 • سه گاه
 • همايون
 • ماهور
 • چهارگاه
 • نوا
 • راست پنجگاه

هفت آوازي كه در موسيقي داريم :

 • بيات كرد (كرد بيات):آثاري كه در اين آواز خوانده شده اند، آنقدر محدودند كه هيچ وقت تا به حال هيچ آلبوم كاملي از بيات كرد ساخته نشده. اين آواز هم زيرمجموعه دستگاه شور به حساب مي آيد.
 • بيات اصفهان:آواز گوشه هاي غمگيني دارد اما غم و حزن و اندوه آواز دشتي متفاوت است
 • دشتي:دشتي هميشه پاي ثابت عزاداري ها بوده و هست
 • بيات ترك:اين آواز يكي از زيرمجموعه هاي دستگاه شور است
 • افشاري:اين آواز هم يكي از زيرمجموعه هاي دستگاه شور است

تاريخچه كامل موسيقي ايراني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۱۶:۴۸ توسط:محمدحسين موضوع:

چيدن صحيح مهره ها در شطرنج

در ابتداي شروع بازي رخ ها در گوشه هاي صفحه مستقر ميشوند، سپس اسب ها در كنار رخ ها قرار مي گيرند، بعد از آن فيل ها در كنار اسب ها مي نشينند و شاه در ستونِ A و وزير در ستونِ D قرار ميگيرند و نهايتاً ۸ سرباز مدل جديد در رديف دوم قرار مي گيرند. هميشه در شروع بازي، حركت اول با مهره سفيد آغاز مي شود و اين يك امتياز براي مهره هاي سفيد محسوب مي شود.
مرحله اول: انتقال رخ هاي سفيد را با دو حركت به خانه هاي ابتدايي چيدمان مهره رخ، در شكل زير مشاهده ميكنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج-
مرحله دوم: اسب هاي سفيد را با چهار حركت به مكان هاي اوليه چيدمان مهره اسب در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج1
مرحله سوم: فيل هاي سفيد را با سه حركت به خانه هاي اوليه چيدمان مهره فيل در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج2
مرحله چهارم: وزير سفيد را با دو حركت به محل اوليه چيدمان مهره وزير در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
چيدن مهره هاي شطرنج
مرحله پنجم: شاه سفيد را با سه حركت به خانه ي نخستين چيدمان مهره شاه در ابتداي بازي، منتقل كنيد.
4چيدن مهره هاي شطرنج
مرحله ششم:  در نهايت پس از چيدمان سوارهاي شطرنج در رديف هاي اول و آخر و چيدمان پياده هاي شطرنج در مقابل آنها، ميتوانيد بازي را آغاز كنيد.

چيدن صحيح مهره ها در شطرنج


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۶:۴۹ توسط:محمدحسين موضوع:

طرز تهيه غذاي فرنگي-خارجي

طرز تهيه ساندويچ صبحانه مك دونالدنويسنده: محدثه نجف نژاد سه شنبه, 24 بهمن 1396طرز تهيه ساندويچ صبحانه مك دونالداگر بخواهم صادق باشم بايد بگويم كه همين الان كه در حال تايپ كردن هستم، مشغول خوردن يكي از اين ساندويچ ها و مدل ميوه آرايي هستم، و به محض اينكه اين مقاله را تمام كردم مقدار بيشتري از آن را درست خواهم كرد به اندازه اي كه به مدت دوهفته در فريزبراي صبحانه  داشته باشم. كاري كه در صبح انجام ميدهم اين است كه ماكروفر راروشن ميكنم و يك عدد از اين ساندويچ ها در آن قرار ميدهم، كمي آرايش ميكنم، و دخترم را از خواب بيدار ميكنم تا براي مدرسه اش لباس بپوشد، و در اين فاصله ساندويچ ما براي سرو شدن در ميز صبحانه آماده اس، به همين سادگي.مواد مورد نياز براي تهيه ي يك عدد ساندويچطرز تهيه ساندويچ  صبحانه مك دونالد
1عدد تخم مرغ
2 عدد نان تست يا نان انگليسي
1 تكه كالباس
1 تكه پنير گودا يا چدار
دربهاي بزرگ ظروف مربا
اسپري آشپزي
قدم اول:پختن تخم مرغ هاطرز تهيه ساندويچ  صبحانه مك دونالد
درب هاي مربا را به وسيله اسپري چرب كنيد و در يك تابه ي بزرگ قرار دهيد، تخم مرغ ها را درون درب ها بشكنيد و با چنگال سفيدي و زرده ي تخم مرغ را به هم بزنيد، مقداري آب دور درب ها بريزيد، و بگذاريد روي دماي معمولي پخته شوند معمولا 2 دقيقه زمان ميبرد. سپس آنها را از حرارت برداريد.
قدم دوم: جمع كردن ساندويچطرز تهيه ساندويچ  صبحانه مك دونالد
ابتدا يك تكه پنير روي نان قرار دهيد ، سپس يك عدد كالباس قرار دهيد و در آخر تخم مرغ پخته شده را بگذاريد.
قدم سوم: اجازه دهيد ساندويچ در كاغذش بخار كندقسمت مهم مزه ي ساندويچ هاي مك دونالد به اين خاطر است كه اجازه ميدهند تا چند دقيقه در كاغذ پوستي بخار كند، اگر تخم مرغ هنوز حرارت دارد لازم نيست آن را دوباره گرم كنيد اما اگر سرد شده است، ساندويچ را چند لحظه در ماكروفر قرار دهيد تا كمي حرارت به خود بگيرد، سپس 5 دقيقه به آن فرصت دهيد تا پنير كاملا آب شود، اين كار باعث ميشود تا طعم ها با هم مخلوط شود.
نكته: زماني كه آنهارا فريز ميكنيد آنها كاملا يخ ميزنند، ساندويچ را كه با كاغذ پوستي بسته بندي كرده ايد، با فويل بپوشانيد و سپس داخل فريزر قرار دهيد، و براي استفاده دوباره، آنها را در دماي 350 درجه ي فارنهايت به مدت 20 دقيقه گرم كنيد يا به هر طريقي كه راحت هستيد اين كار را انجام دهيد فقط حواستان باشد كه مركز ساندويچ يخ زده باقي نماند.

طرز تهيه غذاي فرنگي-خارجي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۵:۳۷ توسط:محمدحسين موضوع:

همه چيز درباره كونگ فو شائولين

در اين پست همه چيز را در باره تاريخچه و سبك كونگ فو شائولين براي شما توضيح مي دهيم. قبل از كاوش تاريخچه كونگ فو شائولين، مهترين نكته اين است كه بدانيم كلمه “كونگ فو” در چين به چه معناست. برخلاف نظريه رايج، اين در واقع لغتي است كه به هرگونه دستاورد فردي يا مهارت ظريفي اطلاق مي گردد كه بعد از تلاش هاي زياد به دست آمده است. بنابراين، اگر شما سخت تلاش كنيد تا يك حريف مشت زني را با يك ضربه دياگ چرخشي از پشت براندازيد، اين كار شما واقعا كونگ فو است.

علي رغم چگونگي تعريف كونگ فو در چين، اين لغت به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت تا نسبت قابل توجهي از هنرهاي رزمي چيني را توصيف كند.

مطلب مرتبط و مفيد: همه آنچه درباره كونگ فو بايد بدانيد!

بنابراين، كونگ فو شائولين به سبك هايي از هنرهاي رزمي چيني اطلاق مي گردد كه شروع شد و ادامه يافت تا صومعه و راهبان شائولين را متحد كند.

معبد شائولين

با توجه به افسانه ها، يك راهب بودايي از هند به نام بودابادرا يا باتوئو در چين، در زمان دوره سلطنت وي شمالي در سال ۴۹۵ بعد از ميلاد به چين آمده است. او در آنجا امپراطور ژياون را ملاقات كرده و مورد لطف او واقع شده است. اگرچه باتوئو فرمان امپراطوري مبني بر آموزش بودايي در بارگاه را رد كرد، اما باز هم به او زميني اعطا شد تا در آن يك معبد بنا كند. اين زمين در كوهستان سانگ (Mt. Song) قرار داشت و اين دقيقا مكاني است كه او شائولين را بنا نهاد، كه به “جنگل كوچك” ترجمه مي شود.

تمرينات كونگ فو شائولين

 

كونگ فو شائولين


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۳:۳۸ توسط:محمدحسين موضوع: